Copyright 2021. PERFECT VISAGE. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: KK MARKETING&DESIGN
570 570 400 - Stylizacja Paznokci
607 427 506 - Pozostałe
Nici te wykonane są z rozpuszczalnego polidioksanonu (stąd nazwa nici PDO), włókna syntetycznego, które ulega biodegradacji. Nici PDO mają zdolność stymulacji produkcji włókien kolagenu oraz przyspieszają podziały fibroblastów. Nici PDO można podzielić na nici rewitalizujące oraz liftingujące. Nici liftingujące są grubsze od nici rewitalizujących, a efekt ich aplikacji jest bardziej wyraźny.
Zastosowanie nici liftingujących ma na celu delikatne, ale widoczne uniesienie skóry. Zasada działania jest inna niż w przypadku liftingu chirurgicznego, podczas którego część skóry zostaje wycięta. Oprócz mechanicznego uniesienia skóry nici powodują także pożądaną naturalną miejscową odpowiedź skóry, w postaci gojenia z wytwarzaniem nowych włókien kolagenowych. Włókna kolagenowe są bardzo ważne w powstawaniu procesów starzenia się, ponieważ wraz z wiekiem nasze organizmy produkują coraz mniej kolagenu. Skóra staje się cieńsza, obwisła i pomarszczona. Osłabiona skóra nie jest w stanie prawidłowo podtrzymywać leżących pod nią tkanek, a siła grawitacji ściąga je w dół.
Jedną z głównych zalet nici liftingujących i rewitalizujących jest krótki okres rekonwalescencji. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i zaraz po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu. U części osób po zabiegu występuje niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub bolesność. Pacjent powinien zachować ostrożność, nie pocierać zbyt silnie twarzy przez przynajmniej tydzień po zabiegu. Zaleca się także stosowanie zimnych okładów, unikanie wysiłku fizycznego i spanie na plecach przez około tydzień od zabiegu. Nie wolno wykonywać masaży i zabiegów rozgrzewających. Nici liftingujące są bardzo bezpieczne dla pacjenta, nie wiążą się z ryzykiem blizn, rozległych siniaków czy obfitego krwawienia. Osoby, które decydują się na lifting za pomocą nici powinny mieć realistyczne oczekiwania – nici unoszą skórę twarzy tylko o kilka milimetrów, dlatego po ich zastosowaniu efekt jest zdecydowanie bardziej subtelny, niż w przypadku liftingu chirurgicznego. Zabieg założenia nici liftingujących jest zalecany głównie dla osób z umiarkowaną utratą jędrności skóry, w wieku 40-55 lat lub osób starszych.
Wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi:
TWARZ - poziome i pionowe zmarszczki czoła, lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka tkanka, opadające brwi, dolna powieka – worki pod oczami, policzki, wyraźny fałd nosowo-wargowy, rowek policzkowo-jarzmowy, fałd podbródkowy, fałd marionetkowy (linie marionetki), V lifting, opadające policzki i obszar pod dolną szczęką, fałd skóry na policzku, pomarszczone policzki. CIAŁO - fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie, ujędrnianie i kształtowanie piersi, zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach, niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji), otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki.
ZALETY ZABIEGU: bezpieczeństwo, brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu, natychmiastowe wyniki, wysoka skuteczność, brak nacięć i blizn, nici są całkowicie wchłaniane, możliwość powtórzenia procedury, brak widoczności i wyczuwalności nici. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.
Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, terapia przeciwzakrzepowa.